Provozní doba: Po-Pá 8 - 15 hod   Infolinka: 777 283 009   E-mail: info(a)esel.cz   Adresa: Kutnohorská 678, 281 63 Kostelec nad Č. lesy

Zpětné volání
 
Rychlá objednávka ZBOŽÍ nebo SLUŽBY

Provozní doba: Po - Pá 8 - 15 hod
Infolinka: 777 283 009
E-mail: info(a)esel.cz
Adresa: Kutnohorská 678
281 63, Kostelec nad Č. lesy

Do sekce Napsali o nás / nám přidán nový příspěvek
I my se rádi chlubíme a proto bychom se chtěli s vámi podělit o dopis (email), který k nám dorazil. Všechny dopisy naleznete na stránce http://estech.esel.cz/napsali

Do sekce Napsali o nás / nám přidán nový příspěvek
I my se rádi chlubíme a proto bychom se chtěli s vámi podělit o dopis (email), který k nám dorazil. Všechny dopisy naleznete na stránce http://estech.esel.cz/napsali

Do sekce Napsali o nás / nám přidán nový příspěvek
I my se rádi chlubíme a proto bychom se chtěli s vámi podělit o dopis (email), který k nám dorazil. Všechny dopisy naleznete na stránce http://estech.esel.cz/napsali

Do sekce Napsali o nás / nám přidán nový příspěvek
I my se rádi chlubíme a proto bychom se chtěli s vámi podělit o dopis (email), který k nám dorazil. Všechny dopisy naleznete na stránce http://estech.esel.cz/napsali

Do sekce Napsali o nás / nám přidán nový příspěvek
I my se rádi chlubíme a proto bychom se chtěli s vámi podělit o dopis (email), který k nám dorazil. Všechny dopisy naleznete na stránce http://estech.esel.cz/napsali

archiv aktualit »


Rotex GSU - kondenzační kotel se solárním zásobníkem a ohřevem TUV

GasSolarUnit - Pro vytápění a teplou vodu do každého domu.

R O T E X   G a s S o l a r U n i t    (GSU)

- Plynový kondenzační kotel, zásobník teplé vody (bojler) a solární zásobník (akumulační nádrž) - vše v jednom
- Energeticky úsporný kotel se stupněm účinnosti až 110 %
- Kompaktní a na místo nenáročná jednotka
- Optimálně udržováná hygieny teplé vody
(bez hrozby Legionelly)
- Integrované využití solární energie (doplněk za příplatek)

Silný tým: Slunce + plynová kondenzační technologie

 

Užívání úspory energie

Energie se stává stále více vzácnější a dražší. Našim cílem je co možná největší úsporné hospodaření s energií a smysluplné použití obnovitelné energie při současném zvyšování komfortu, pohodlí a bezpečnosti.

Abychom mohli vyhovět těmto požadavkům spoléháme na nové produkty řešení a systémové koncepty.

Nové kondenzační plynové solární jednotky od ROTEX díky své integrované struktuře a speciálním vlastnostem vytváří předpoklady pro užívání si v plné míře šetření s energií:

- Využitím obnovitelné energie
- Přípravou teplé vody jen když je potřeba (průtokový ohřev)
- Udržováním optimální hygieny teplé vody (bez přítomnosti bakterií Legionella)
- Pohodlným a jednoduchým ovládáním

Bezkonkurenční výhodou tohoto řešení je možnost použití jak u systému s podlahovým topením, tak i u systému s vysokoteplotními radiátory. Maximální teplota výstupní vody z jednotky ROTEX GSU je 85°C.

 

Graf průměrné měsíční spotřeby jednogeneračního domu:

 

                   využívání stávajícího plynového kotle
   využívaní plynové jednotky kotle GSU
   využívání solární jednotky kotle GSU

Graf ukazuje průměrnou měsíční spotřebu jednogeneračního domu s použitím starého plynového kotle (šedé sloupce) v porovnání s novým kotlem ROTEX GSU se solární jednotkou. 
Šedá barva ukazuje využívaní starého plynového kotle v průběhu sezóny pro vytápění a ohřev teplé vody.
Modrá barva ukazuje využití plynové jednotky kondenzačního kotle ROTEX GSU pro vytápění a ohřev teplé vody.
Žlutá barva ukazuje využívání solární jednotky v kondenzačním kotli ROTEX GSU pro vytápění a ohřev teplé vody - solární systém se 4 kolektory.

 

Dobré vytápění: obnovitelné, úsporné a pohodlné

Plynový kondenzační kotel doplněný o ROTEX plynovou solární jednotku je zlepšení, které bylo uvedeno sloučením nejnovějších spalovacích a tepelně technických poznatků. Výsledkem je jednoduchá struktura, bezproblémová obsluha a příkladně dobrá energetická účinnost.

Díky integraci kondenzačního kotle do zásobníku teplé vody zůstávají povrchové ztráty jednotky minimální. Nedochází ke vzniku ztrát způsobených ochlazováním, jako je tomu u běžných kombinací otopného kotle a zásobníku. Tím opět ušetříte energii.

Plynový kondenzační kotel ROTEX - stupeň účinnosti až 110 %

Díky novodobé konstrukci hliníkového kotlového tělesa s centrální spalovací komorou a jeho spirálovitě uspořádaným povrchem ohřívaným dodatečně dosahuje ROTEX kondenzační plynová solární jednotka posunutý stupeň účinnosti až do 110 %.Vysněné rozměry pro Vaše vytápění: vytápění a teplá voda na pouhé povrchové ploše 0,36 m2.

Ať s nebo bez využití solární energie je ROTEX kondenzační plynová solární jednotka optimální kombinace vysoce výkonného kondenzačního kotle a hygienického zásobníku teplé vody. Díky nekompromisnímu sloučení těchto funkcí dovoluje plynová solární jednotka sestavit zcela nové měřítka pro úsporu místa a využití energie.
Na ploše pouhých 0,36 m2 (GSU 320) resp. 0,64 m2 (GSU 520 S/530 S) je umístěn kompletní vytápěcí systém, příprava teplé vody a stratifikovaný solární zásobník.

Nově: Plynová solární jednotka GSU 320 – prostorový zázrak. S GSU 320 stanovujeme zcela nové standardy ve využití prostoru a spotřeby místa. Na podlahové ploše o velikosti 59 x 61 cm je umístěna Vaše úplná tepelná centrála. Včetně přípravy teplé vody a akumulátoru sluneční energie o objemu 280 l.

Kompaktněji to už opravdu více nejde. 

Díky těmto ideálním rozměrům se GSU 320 hodí do každého domu nebo bytu. Přitom vytváří komfortní vytápění a teplou vodu, bez které se nedá obejít.
Máte kdykoli možnost vytápět solárním akumulátorem díky připojení ROTEX solárního sytému, a tím při přípravě teplé vody výrazně ušetřit.

ROTEX GasSolarUnit: Více než očekáváte Zahrnuto vše, co můžete potřebovat. Inovace do posledního detailu.

Jak pracuje

V kondenzační plynové solární jednotce je integrován plynový kondenzační kotel do zásobníku teplé vody. Zásobník teplé vody je naplněn beztlakovou vodou, která slouží jako akumulátor. Tento zásobník teplé vody je vytápěn pomocí nerezové ocelové vlnovcové trubky výměníku tepla, která je ohřívána pomocí kondenzačního plynového kotle.
Existuje také alternativní možnost, kdy je zásobník ohříván pomocí solární energie, tak jak jako u systému ROTEX Solaris.

Pro ohřev pitné vody je zabudována uvnitř zásobníku nerezová ocelová vlnovcová trubka výměníku tepla, která vede přes celou výšku vody zásobníku. Díky velké povrchové ploše výměníku tepla se může ohřát příslušné velké množství pitné vody v krátkém časovém úseku. Proto zásobník pracuje vždy jako stratifikační zásobník. Tím vzrůstá značný potenciál zásobníku a zajišťuje tak optimální využití, obzvláště když je využito solární energie.

Ale také bez využití solární energie umožňuje koncepce stratifikačního zásobníku přípravu ještě větších množství teplé vody. Integrovaný plynový kondenzační kotel disponuje plně elektronickým digitálním ovládáním. Tím je přívodní teplota na základě povětrnostních vlivů regulovatelná (ekvitermní regulace). Ovládání reguluje teplotu zásobníku a obsahuje individuálně nastavitelné časové programy pro vytápění a přípravu teplé vody.
Díky kompaktní konstrukci potřebná plocha a také instalační náklady jsou minimální. Na ploše 59 x 61 cm (0,36 m2) příp.79 x 79 cm (0,64 m2) je umístěn kompletní plynový kondenzační kotel se zásobníkem teplé vody a solárním zásobníkem.

Proto celková jednotka nemusí být připevněna na zdi, nýbrž jednoduše celoplošně postavena na podlaze a tak se montáž stává dětskou hrou. Tím je také zabezpečeno, že se ruch už tak tiché jednotky při provozu nepřenáší zdmi do budovy.

Srdce:
Unikátní plynový kondenzační kotel

Hliníkové kotlové těleso plynového kondenzačního kotle je základní novinkou. Je plochý, kruhový s centrálně uspořádanou spalovací komorou.
Spaliny jsou spirálovitě odváděny ze spalovací komory a následně pryč do ovzduší.

Při ochlazování spalin vzniká kondenzát, který je sbírán v kotlovém tělese, zde je zneutralizován a následně odveden ze zásobníku do kanalizace pomocí plastového potrubí.

Plynový hořák: variabilní, tichý a vysoce výkonný

Vysoce výkonný povrchový hořák zajišťuje optimální hoření s nízkou úrovní škodlivin. Tento hořák pracuje jako plně modulovatelný, tzn. přizpůsobuje výkon přímo aktuální spotřebě.

Výkonové rozsahy plynových kondenzačních jednotek:
- od 4 do 20 kW = GSU 320
- od 4 do 20 kW = GSU 520 S
- od 6,5 do 30 kW = GSU 530 S
- od 8 do 35 kW = GSU 535

Díky integrovanému zásobníku (akumulační nádrži) a ekvitermní regulaci, je možno do vašeho objektu dodávat jen tolik energie, kolik ji objekt potřebuje. Minimální výkon plynového hořáku Vás nijak neomezuje, neboť hořák nahřívá jen zásobník (akumulátor) a do topného okruhu jde jen topný výkon např. 0,5 kW. Toto oceníte v průběhů přechodných období jaro a podzim, kdy jsou tepelné ztráty domu nižší, než je nejnižší výkon plynového hořáku.

Myslí za Vás
Elektronické ovládání

Princip řízení ROTEX plynové solární jednotky je založen na plně elektronickém digitálním ovládání ROTEX THETA 23R.

ROTEX THETA 23R
Plně digitální ovládání THETA 23R vyhovuje nejvyšším nárokům na pohodlí a komfort.
Displej ukazuje stručně zobrazené údaje a parametry.

Hlavní ovládací prvek je volící tlačítko, kterým je možno rychle a jednoduše měnit pracovní režimy, časové programy a provozní parametry.

Důležité parametry systému je možno nechat prohlédnout a přizpůsobit specialistou.

Teplota otopné vody je regulována v závislosti na venkovní teplotě.
Systém ovládání sám rozpozná sám zimu a léto a vytápění dle potřeby spustí nebo zastaví.

THETA 23R disponuje individuálními adaptabilními časovými programy k pohodlnému ovládání otopného obvodu a přípravě teplé vody. Je schopna regulovat také doplňkový směšovaný topný okruh. To vyžaduje pouze směšovací zařízení, čerpadlo a senzor zapuštěný do řídící skříně.
Dále je možno připojení přídavného cirkulačního čerpadla.

Ovládání THETA 23R lze rozšířit o pokojové čidla a termostaty, kterými je možno topnou soustavu pohodlně ovládat a hlídat.

Vzduch dovnitř – spaliny ven

Plynová solární jednotka je sériově poháněna nezávisle na vzduchu v místnosti. Hořák nasaje potřebný spalovací vzduch přímo z venkovního prostoru pomocí instalační šachty nebo dvouplášťového potrubí pro odvod spalin.

Přednosti provozu nezávislého větrání vzduchu:

- Kotelna nepotřebuje žádný větrací otvor ven a tím nedochází k jejímu ochlazování.
- Nízká spotřeba energie.
- Prach, ředidlo, prací prostředky atd. nelze hořákem nasát. Proto může být místnost zároveň využita jako prádelna, dílna nebo pro další podobné využití.
- Možné umístění jednotky do půdních prostorů.
- Dodatečné úspory energie u potrubí spalin pomocí předehřívání spalovacího vzduchu.

Teplo zůstává uvnitř

Zásobník je tvořen dvouvrstvou celoplastovou konstrukcí. Prostor mezi vnitřním a vnějším zásobníkem je vyplněný vysoce tepelně izolační pěnou. Tato vysoce tepelná izolace zajišťuje nízké celkové tepelné ztráty ROTEX plynové solární jednotky.

Teplá voda jak chcete – a jak často chcete

Pitná voda se nachází v nerez vlnité trubce spirálovitě vedené směrem ze zdola nahoru v zásobníku, který je naplněný beztlakovou vodou. Ohřívaní protékající provozní vody je založeno na principu průtokového ohřívače.
Tento typ přívodu vody vytváří stabilní a jasně ohraničenou teplotní stratifikaci.

Tento princip ohřevu se vyznačuje odolností proti korozi, nízkou náchylností k vápenatění a především optimální hygienou ohřevu teplé vody. Plynová solární jednotka má kdykoli k dipozici dostatečné množství teplé vody díky velké kapacitě zásobníku.
Tím získáte největší úroveň vodního komfortu. A když vytápíte plynovou solární jednotku pomocí solární energie, získáváte teplou vodu po celé léto prakticky s nulovými náklady a můžete si jen „užívat šetření energií“.

Vodní hygiena je naše zásada

V důsledku své konstrukce vychází ROTEX plynová solární jednotka z principu optimální vodní hygieny, neboť voda pro ohřev je vedené a ohřívána potrubním systémem.

Vodní obsah pitné vody v tepelném výměníku činí právě 19/24 litrů a tím dosahuje pouze zlomek množství vody obsažené v běžném zásobníku.

Úseky s nízkým průtokem nebo úseky, které nejsou řádně ohřívány na straně teplé vody jsou ROTEX plynovou solární jednotkou zcela vyloučeny. Pitná voda se nachází výhradně v potrubním systému, proto usazeniny jako např. bahno, koroze nebo ostatní usazeniny, které se mohou vyskytovat u velkoobjemových zásobníků, se zde nevyskytují. Voda, která je jako první napájená, bude také rovněž jako první odjímána (princip obsluhy v pořadí příchodu).

Vynikající vodní hygienické výhody tohoto typu zásobníku teplé vody byly potvrzeny rozsáhlými výzkumy Hygienického institutu univerzity v Tübingenu.

Klíčové slovo : Legionella
Legionella = bakterie - existuje přibližně 35 druhů těchto bakterií. Minimálně 17 z nich jsou choroboplodné.
Nejčastější následky jsou:
Horečka Pontiac: symptomy podobné chřipce, doznívají mnohdy po pár dnech.
Legionářská nemoc: těžký bakteriální zápal plic.
15 až 20 procent těchto infekčních onemocnění vede k úmrtí.

 

ROTEX PlynováSolarníJednotka - EnEV vysněné hodnoty

ROTEX plynová solární jednotka splňuje optimálním způsobem požadované hodnoty, které vyžaduje EnEV, případně je zřetelně překonává díky následujícím vlastnostem:

- Využití kondenzační technologie
- Provoz nezávislého větrání místnosti (LAS)
- Nejnižší možné ztráty v pohotovostním provozu vytápěcího kotle
- Nízké spotřební náklady při přípravě užitkové vody
- Využití solární energie pro ohřev užitkové vody
- Solární podporou při vytápění u GSU 520 S a GSU 530 S
- Malým povrchovým ztrátam zásobníku

Náklady na spotřebu energie-úspora

Spotřeba energie topného systému závisí přímo na koeficientu nákladu na zařízení ep.

Tímto způsobem jsou instalační náklady na energii přímo úměrné koeficientu nákladům na zařízení ep.

Z níže zobrazeného obrázku je zřejmé, jakým způsobem můžete ušetřit na nákladech na spotřebu energie použitím různých instalačních technologií.
Tak se redukují běžné náklady na spotřebu energie při vytápěním kombinací kondenzačního kotle a solární energie. Tím se sníží náklady na spotřebu energie na 51 % oproti běžnému vytápění pomocí nízkoteplotních kotlů.

Počáteční parametry pro tři zařízení vpravo jsou stejné:
Kondenzační kotel s provozem nezávislého větrání místnosti, instalace ve vytápěném obalu, vnitřní distribuce, využití vody bez cirkulace.
Užitná plocha budovy AN = 150 m2
A/V-poměr: A/N = 0,75 m-1
Specifická spotřeba tepla:
59 kWh/m2a

 

Integrované využití solární energie pro ohřev vody a vytápění.

Tolik slunce jak je možné – tak málo plynu jak je zapotřebí.

ROTEX Plynová solární jednotka (GSU 520 S/GSU 530 S) využívá sílu slunce s nulovými náklady nejen k ohřevu pitné vody, ale rovněž efektivně podporuje vytápěcí zařízení.

Pokud ještě v tomto okamžiku nejste rozhodnuti pro solární zařízení, je možné ROTEX Plynovou solární jednotku bezproblémově dodatečně vybavit doplňkovým solárním systémem.

Síla slunce bez použití okliky

Pro využití solární energie jsou používány solární kolektory ROTEX. Kromě toho je zapotřebí řídící a čerpací jednotka, rovněž i připojovací sada.
Voda v zásobníku ROTEX Plynové solární jednotky je v nejnižším a nejstudenějším místě vybírána a rovnou, tzn. bez výměníku tepla, postupuje do slunečního kolektoru. Tam se voda ohřívá a nakonec se vrstveně vrací zpět do plynové solární jednotky. Tím je výrazně zvýšen stupeň účinnosti solárních kolektorů a celkové využití zařízení. Celý solární systém pracuje za provozu atmosférického tlaku. Pokud zrovna slunce dostatečně nesvítí, nebo plynová solární jednotka žádné teplo nepotřebuje, dopravní čerpadlo se odpojí a celý solární systém se vyprázdní zpět do zásobníku. Nemrznoucí kapalina se nepoužívá, protože plochy kolektoru nejsou naplněny, když zařízení není v provozu – další výhoda s ohledem na životní prostředí!

Podpora solárního vytápění

Jako podpora solárního vytápění slouží tepelný výměník, který je složený z nerezové vlnité trubky a je připojen v dolní části kotlového tělesa. Tento tepelný výměník vyčnívá ze zásobníkové oblasti a je plněn beztlakovou vodou, která neustále protéká celým kotlem.
Tepelný výměník je obalený vespodu nechráněnou tepelnou izolací, což zaručuje výměnu tepla se solární zónou zásobníku.
Jestliže v solární zóně teploty překročí teplotu vratné vody, vznikne uvnitř tepelné izolace teplotní proudění. To vede k solárnímu zvýšení vratné teploty.
Především v přechodném období může být vytápění efektivně podporováno sluncem.

ROTEX plynová solární jednotka: solární energie pro ohřev vody a vytápění!

Úsporný a efektivní

Díky beztlakovému systému odpadá pořizování běžně potřebných komponentů jako je expanzní nádoba, přetlakový bezpečnostní ventil, měřič tlaku a výměník tepla.
To šetří nejen peníze při pořizování, ale rovněž zvyšuje bezpečnost provozu.

Dobrý k životnímu prostředí

Plynová solární jednotka je v každém směru blahodárná pro životní prostředí:

- Nejnižší zatěžování životního prostředí jako důsledek nejmodernější kondenzační technologie.
- Redukce CO2- emisí díky:
     - modulační kondenzační technologii
     - důslednému využití solární energie
- Absolutní bez-glykolová solární cirkulace

 

Plynová solární jednotka (GSU 520 S/ 530 S) – Struktura a funkčnost

        

Těleso kondenzačního kotle je integrováno v horní části zásobníku.

Pro GSU 520 S/GSU 530 S je zásobník rozdělen do dvou funkčních zón: do aktivní vodní zóny (D) umístěné nahoře a do solární zóny (E) umístěné dole.

Výměník tepla pro ohřev pitné vody je vyrobený z nerezové vlnovcové trubky, která se rozprostírá přes celou výšku zásobníku. Čerstvá voda je vedena v nejnižším bodě zásobníku. Odtud je vedena šroubovitě nahoru nerezovou vlnovcovou trubkou fungující jako výměník tepla.

Díky zásobníku se voda na cestě ohřívá rovnoměrně. Pomocí tohoto uspořádání vzniká při přípravě teplé vody význačná teplotní stratifikace.Tato stabilní teplotní stratifikace je významný předpoklad pro vysoce efektivní využití solární energie.
Přitom je neustále nasávána nejchladnější akumulovaná voda v nejnižším bodě zásobníku a transportována k solárním kolektorům na střeše.

Nakonec je vrácena zpět do zásobníku pomocí speciálního stratifikačního nabíjecího systému.

To umožňuje optimální výtěžek energie při využití solární energie.

 

Energetický balík pro vytápění a ohřev vody.

GSU 320 – Špičkový komfort teplé vody

GSU 320 nabízí maximální výkon na nejmenší ploše. Využívá veškerý obsah nádrže o velikosti kolem 280 l pro tepelnou akumulaci a tím může bezproblémově pokrýt vyšší spotřebu teplé vody.

Také zde je možno využít sluneční energii při přípravě teplé vody.
GSU 320 je již předem vybavena všemi potřebnými přípoji pro solární vytápění. Obzvláště zařízením, které zaručí optimální teplotní stratifikaci v zásobníku.

GSU 535 – Teplá voda bez hranic

GSU 535 je ideální řešení pro zařízení s velkou spotřebou tepla a teplé vody.

Pro tento případ použití je možné vzájemně připojit několik zařízení. Tím se sečtou výsledné tepelné výkony vytápění, rovněž i vedení teplé vody.

Tak může být systém složený z několika GSU 535, který je ekonomicky výhodný, výkonný a dosahující výborné vodní hygieny, perfektním řešením pro hotely, domy s pečovatelskou službou, nemocnice, sportovní haly nebo pro podobné zařízení.

Plynová jednotka (GSU 320/ GSU 535) – Struktura a funkčnost

   

Celý zásobník je využit jako zásobník teplé vody. Proto se rozprostírá výměník tepla pro systém nabíjení zásobníku vyrobený z nerez vlnovncové trubky právě tak jako u výměníku pro ohřev pitné vody přes celkovou výšku zásobníku. To znamená, že celková tepelná kapacita 500 l zásobníku vody je vhodná pro přípravu teplé vody a vedení teplé vody je tímto maximální.

Při odběru teplé vody se dostaví také u GSU 320 a GSU 535 výrazná teplotní stratifikace, tím bude odebírané množství teplé vody maximalizováno. Pomocí velkého nabíjejícího výkonu až do  20 příp. 35 kW a rychlé reakční době při ohřívaná v důsledku neochlazovaného topného kotle je příprava rychlá a komfort teplé vody velmi vysoký.

 

Průtokový diagram pro GSU 320, GSU 520S, GSU 530S, GSU 535

Diagram odběru vody pro GSU 320, GSU 520S, GSU 530S, GSU 535

Teplota v zásobníku 60°C
Teplota výstupní vody 40°C
Teplota studené vody 10°C

 

Technické údaje:

  

 

Ceny kotlů - platné k 1.10.2012

 

Typ kondenzačního kotle Rotex Cena bez DPH Cena s DPH 20% Cena s DPH 14%
GSU 320-e

102 067 Kč

122 480 Kč

116 356 Kč

GSU 520S-e

120 148 Kč

144 177 Kč

136 968 Kč

GSU 530S-e

123 284 Kč

147 940 Kč

140 543 Kč

GSU 535-e

136 220 Kč

163 464 Kč

155 290 Kč

 

Ceny rozšíření o solární systém s 3 kolektory - platné k 1.10.2012

 

Typ produktu Cena bez DPH Cena s DPH 20% Cena s DPH 14%
3 ks solárního panelu Solaris V26P

49 686 Kč

59 623 Kč

56 642 Kč

Řídicí a čerpací jednotka RPS 3

17 126 Kč

20 551 Kč

19 523 Kč

Solaris Flowsensor FLS 20

1 789 Kč

2 146 Kč

2 039 Kč

Připojovací potrubí Solaris CON 15

3 822 Kč

4 586 Kč

4 357 Kč

Sada střešního průchodu RCAP 162033

6 346 Kč

7 615 Kč

7 234 Kč

Připojovací sada kolektoru FIX VBP 162016-RTX - 2 sady

2 744 Kč

3 292 Kč

3 128 Kč

Montážní lišta pro jednotlivý panel FIX MP 130 - 3 sady

3 603 Kč

 4 323 Kč

 4 107 Kč

Balíček pro montáž na střechu pro 3 kolektory

8 379 Kč

 10 054 Kč

 9 552 Kč

 

Cena materiálu pro instalaci kotle GSU 520S se solárním systémem s 3 kolektory na sedlové střeše = 243 550 Kč.
Přesnou cenu vaší instalace Vám zpracujeme po vyplnění poptávkového formuláře zde.

 

Ukázky z instalací:

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 


copyright © esel – 2008